About Me

Fotoğrafım
İzmir, Turkey
Yasemin kokulu bahçenin kedileri ve günlük halleri hakkında... ♥ The cats of a jasmine scented garden and its daily snaps. Les chats de jasmin parfumé jardin et ses clichés quotidiens .

25 Nisan 2011 Pazartesi

Arkadaşım Fatma'nın harika kırkyama çalışmaları !Yukarıda gördüğünüz kocaman gülümsemesi olan hatun benim can arkadaşım Fatma'dır.Fatma'ya ben ''ufacık tefecik boyu var,türlü türlü huyu var''derim.Elinden her iş gelir,örgü, dikiş, nakış,yemek...Hele kırkyamaları dost düşman çatlatır :)Kendisi bloğumun sıkı takipçisidir.Geçenlerde cicilerininin fotoğraflarını çekmek için izin istedim ama havanın bulutlu oluşu nedeniyle çekim işini hep erteledik.Cumartesi günü sağolsun beni kırmadı ,sandık sepet açıldı ,ciciler gün yüzüne çıktı.Çekim biraz aceleye geldi çünkü yola çıkacaktım ve hazırlık yapacağım için  pek zamanımız yoktu .Fatmacığım örtüleri ütüleyemeden fotoğraflarını çekiverdim .Yani arkadaşım ütüsüz masa örtüsü kullanıyor zannetmeyin :)))
Kırkyamayı ben de çok seviyorum,oldukça zahmetli bir iş biliyorsunuz.Bir aralar ben de yapmıştım hatta bloğumda yayınlamıştım burada ama inanın benimkiler bu kadar güzel değildi.Fatma'ya ''arkadaşım sana kolay gelsin''diyor ve emeğini sizlerle paylaşmama izin verdiği için çok teşekkür ediyorum.
Sevgiyle kalın!

14 yorum:

 1. Hepsi çok zor ama bir o kadarda güzel görünüyor. Kimbilir nasıl bir emeğin ürünüdür.
  Herikinizin de ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. çok güzel ve emekli çalışmalar sevgili Fatma hanımın ellerine sağlık
  sevgiler canım

  YanıtlaSil
 3. Fatmacığımın adına herkese teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Hepsi birbirinden güzel, zannediyorumki en çok Fatma hanım yorganda zorlandı, çünki normalde yorgan dikmek çok zor diye bilirim bird ekırkyama çalışması eklenince daha zor olmalı. Ama süper gözüküyo!

  YanıtlaSil
 5. ben kırkyamaya bayılırım.
  hepsi çok çok güzel. ellerine sağlık arkadaşının.. güle güle kullansın herbirini..

  YanıtlaSil
 6. Her yaptığı ayrı güzel olmuş.. Fatma hanım blog açsın diyenler? :)

  YanıtlaSil
 7. hepsi harika ve sabır gerektiren çalışmalar fatma hanımın ellerine emeğine sağlık tebrikler

  YanıtlaSil
 8. Arkadaşınız da sizin gibi çok maharetli ve zevkli imiş Nilgün Hanım, kendisini tebrik ederiz bu güzel çalışmalarından dolayı. Ayrıca tüm ekipçe size ve arkadaşınıza da güzel bir hafta dileklerimizi iletmeden ayrılmayalım bloğunuzundan:)

  YanıtlaSil
 9. Annem diye söylemiyorum çok beceriklidir :)) Ellerine sağlık canım anneMMMMM:))

  YanıtlaSil
 10. çok güzel bunlar arkadaşınızın ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 11. Fatma Hanım'ı tebrik ederim, ikinize de sevgilerimi gönderiyorum.

  YanıtlaSil
 12. Ellerine ,emeklerine sağlık...Özellikle yatak örtüsü harika...

  YanıtlaSil
 13. ne kadar zahmetli iş, nasıl da güzel yapmış..

  YanıtlaSil
 14. Valla ablacım arkadaşınınkiler harika..Tamam da sen kendi hakkını niye yedin bakayım öyle ayaküstü?:)) Yorgan adayın da pek hoşmuş yani..Hepinizin ellerine sağlık. Güzelbahçe'de keyifli günler inşallah..

  YanıtlaSil