About Me

Fotoğrafım
İzmir, Turkey
Yasemin kokulu bahçenin kedileri ve günlük halleri hakkında... ♥ The cats of a jasmine scented garden and its daily snaps. Les chats de jasmin parfumé jardin et ses clichés quotidiens .

4 Ekim 2010 Pazartesi

HOŞ GELDİN SONBAHAR

     Dün ilk kez İzmir'e sonbaharın geldiğini hissettim.Güneş gökyüzünde pırıl pırıldı ama hava oldukça serindi,kahvaltımızı bahçede değil de kış bahçesinde yaptık,akşama iyice serinledi .Ben de evin yazlık giysilerini yavaş yavaş kaldırmaya başladım.Pamuk-saten çiçekli yastıklar yıkanırken ,yünlüler , goblenler ,kadifeler onların yerine yerleşti bile.Koltukların battaniyelerini giymesi an meselesi ... Ben sonbaharı çok severim,kışı da öyle,hele yılbaşı renklerine bayılırım,her günü yılbaşı coşkusuyla yaşamak isterim.
     Kızlar da hayatlarından memnun görünüyorlar,Küdük kış bahçesinde tembel tembel güneşlenirken,Keşkül her daim yanımda yine...Gördüğünüz gibi benim küçücük hobi odamı da sahiplendi.
     Herkese çok güzel bir hafta dileğimle....


18 yorum:

 1. Keşkülü çok seviyoruuum :)

  YanıtlaSil
 2. keşküle bayıldım,ne güzel poz vermiş öyle,insan mıncıklamak istiyor maşallah :))

  YanıtlaSil
 3. Keşkül çok teşekkür ediyor,kuyruk sallıyor :)))

  YanıtlaSil
 4. goblenler harika, keşkül çok şeker :)

  YanıtlaSil
 5. Keyifler yerinde ne güzel.
  Kışı bende severim.

  YanıtlaSil
 6. Coletteciğim,
  yazı seviyorum,kışı,kışlıkları özlüyorum ama...kışın da yazlıkları özlüyorum:P her mevsim güzel...
  emeklilik:)))evet bu yıl tadını çıkartacağım sanırım emekliliğin...

  YanıtlaSil
 7. Colettecim; sorma ne kadar mutlu olduğumu anlatamam ;)evinin kışlık hali içimi ısıttı ;)

  YanıtlaSil
 8. Sebiciğim canım benim bu daha başlangıç,alıştıra alıştıra çıkaracağım.Sen nasılsın,doğuma az kaldı...

  YanıtlaSil
 9. Değişen mevsimlere göre evinizi değiştirmeniz ne kadar güzel, böylece yeni gelen mevsimi sevgiyle karşılıyorsunuz, sonbahar mevsimi gerçekten de mevsimlerin en güzellerinden, çoğu güzel şiir ve şarkının sonbahara ithaf edilmesi belki de bu nedenden, şirin dostlarınızın yüz ifadelerine şimdiden hoş bir huzur yerleşmiş bile...
  Sevgilerle.

  YanıtlaSil
 10. bnde diyorum bu evi nerden tanıyorum. evimizin herşeyinde görmüştüm. sehpa öyle bir aklımda kalmış ki nerde olsa tanırım:)

  YanıtlaSil
 11. Hoş geldin Tan,yine beklerim.Evim tanınmaktan mutlu oldu :)

  YanıtlaSil
 12. hoşbulduk ablacım. bnde gördüğüme mutlu oldum:)

  YanıtlaSil
 13. MERHABALAR,BLOĞUNUZU İLK KEZ ZİYERET ETTİM..VE ÇOK BEĞENDİM..EVİNİZ NE KADAR GÜZEL..SİZDE BENİM GİBİ BİR ENGLİSH HOME AŞIĞISIN SANIRIM..BENDE ÇOK SEVİYORUM..ZİYSARETİNİZİ BEKLİYORUM..SEVGİLER..

  YanıtlaSil
 14. Şehnazcığım çok teşekkürler,sen güzel bakıyorsun güzel görüyorsun .Ziyaretin beni çok sevindirdi;her zaman beklerim ;ben de ziyarete geleceğim.Sevgiler...

  YanıtlaSil
 15. iyi akşamlar nilgün hanım.
  bloğunuzu zevkle takip ediyorum, işleme yaptığınız keten ya da etaminleri, ipleri nereden alıyorsunuz, bende izmir de ysşıyorum, nereden alacağımı bilmiyorum, bana yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
 16. Merhabalar,
  Malzemelerimin bir kısmını Kemeraltı'ndan Velioğlu'ndan alıyorum.(Kemeraltı caminin oradan girin,sağınıza Barçın sporu alın solda kalıyor)bir kısmını da http://www.goblenci.com/ sitesinden alıyorum.Ödemeyi kapıda yapıyorum.
  Umarım yardımcı olabilmişimdir,sevgiler...

  YanıtlaSil
 17. Bende eski kahve,mırra fincanları topluyorum.
  Sehpanıza ve içindekilere bayıldım.

  YanıtlaSil