About Me

Fotoğrafım
İzmir, Turkey
Yasemin kokulu bahçenin kedileri ve günlük halleri hakkında... ♥ The cats of a jasmine scented garden and its daily snaps. Les chats de jasmin parfumé jardin et ses clichés quotidiens .

10 Haziran 2010 Perşembe

O BİR LABRADOR RETRİEVER

Posted by PicasaLabrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. özellikle de suda oynama bayılır. 


çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. İnsanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.

Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.

Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.

Neler Yapar?
Koku alma duyusu çok gelişmiştir. Efendisiyle uyum içinde çalışmayı bilir. Bataklık ve sulu arazilerde avı getirme konusunda mükemmeldir. Suya dalma alışkanlığını yüzyıllarca sürdürmüş, ağlarını toplayan balıkçılara yardımcı olmuştur. Soylu, sağlıklı ve dayanıklı bir köpektir.

Labrador Retriever çalışmayı seven enerjik bir köpektir. Bol egzersize gereksinimi vardır. Labrador obur olabilir bu nedenle diyetine ve egzersiz düzeyine dikkat edilmelidir.

Kökeni
Bir zamanlar "St John Köpeği" diye bilinen Labrador Retriever en popüler köpek ırklarından biridir. Kanada, Newfoundland'da geliştirilmiş bir ırktır. Labrador buzlu sulara atlayarak balıkçıların ağlarını kıyıya çekmek için eğitilirdi. 1800'lü yıllarda Labrador'dan Ingiltere'ye getirilen köpeklerin vurulan avı geri getirme güdüleri daha güçlendirildi. Kibar ve sevgi dolu karakteri nedeniyle en iyi aile köpeklerinden biridir.

6 yorum:

 1. yerim ben onu! (adı keşkül olduğundan değil tabii :) ) ne de tatlı bakıyor. öptüm.. öptüm.. öptüm.

  YanıtlaSil
 2. Öpün öpün,bayılır:) Ruşen hanım insanları bu kadar çok seven onlara koşulsuz bağlanan bu canlıları ben de çok seviyorum.

  YanıtlaSil
 3. İnsan birşeyi isterse , ruhumu bile verebilirim der ya... Bir golden a sahip olabilmek için ruhumu bile verebilirim ben de ama olmuyor :( ev şartları yaşam şartları... sizinki bir harika ayrıca.. çok sarılmak isterdim ona :) Uzun mutlu ömür diliyorum birlikte :) sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Serpil hanım ne zaman isterseniz sarılabilirsiniz,buna bayılır ;Keşkül insanlara kedilere tüm canlılara sevgi duyan herkesle barışık bir köpektir.
  Sevgilerimizle...

  YanıtlaSil
 5. yerim onu ben...bahçeli bir evimiz olduğunda alacağımız ilk köpek cinsi,kuzenimde var bayılıyorum..Allah bağışlasın ben de de iki kedi var.kızım ve oğlum.sevgili colette blogunuza tesadüf eseri geldim iyi ki de gelmişim gez gez kendimi alamıyorum ay harika bir blogunuz var.çok eğlenceli ve tam benim tarzım.izmirliyim ben de ailem izmir de izmire gelirsem sizinle muhakkak tanışmak isterim..sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Sevgili ladygreenriver ne güzel demek hemşehriyiz ,siz İzmir'e gelince tanışmak isterim ve çook mutlu olurum-tabii kızlar da-.Sevgilerimle...

  YanıtlaSil